گزارش همایش کانون ناشنوایان در روز هشتم مهر

CIMG0400     

 

گزارش برگزاری روز جهانی ناشنوایان در سیرجان

روزجهانی نا شنوایان (هشتم مهرماه) توسط کانون ناشنوایان سیرجان در سالن هلال احمر با حضور معاون عمرانی فرمانداری ویژه ، معاون امورتوانبخشی اداره کل بهزیستی استان ، قائم مقام شهردار ، معاون آموزش ابتدائی آموزش و پرورش ، نماینده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان ، نماینده فرماندهی نیروی انتظامی ، نماینده فرماندهی پایگاه دریائی ، مسئولان و معلمین بازنشته آموزش استثنائی و ناشنوایان ، تعدادکثیری از خیرین و حامیان کانون ناشنوایان ، ناشنوایان مدرسه شهید ابراهیمی و اعضاء کانون های شهرستان های استان ومهمانانی از استان فارس شهرستان شیراز برگزار گردید .

در این گردهمائی که با برنامه های شاد و متنوعی همراه بود در ابتدا تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط قاریان نابینا و ناشنوا که از دانش اموزان مدرسه شهید ابراهیمی بودند قرائت شد سپس سرود جمهوری اسلامی با زبان اشاره توسط کلیه ناشنوایان حاضر در سالن اجرا گردید .

سپس خوش آمد گوئی توسط آقای فتحلی ستوده نیا کرانی مدیرعامل کانون ناشنوایان سیرجان انجام شد وبعداز آن حاضرین در سالن از سخنان دکتر علیرضا اسدی معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان استفاده کردند ایشان در سخنان خود با اشاره به برنامه غربالگری شنوائی نوزادان و شیرخواران که در کشور در حال اجرا است عنوان نمودند که با شناسائی به موقع و زود هنگام نوزادان تازه متولد شده و امکان به موقع مداخلات توانبخشی می توان به کاهش میزان بروز ناشنوائی کمک کرد که الحمدالله این مهم در استان و سیرجان بخوبی در حال اجرا است ایشان در صحبت هایشان از کانون ناشنوایان سیرجان به عنوان یکی از موفق ترین کانون ها در راستای خدمت رسانی و حمایت از ناشنوایان در کلیه زمینه های تحصیلی ، درمانی و علی الخصوص ازدواج و اشتغال در سطح استان یاد نموده و از مدیرعامل کانون تشکرویژه نمودند .

اجرای سرود توسط گروه سرود ناشنوایان مدرسه شهید ابراهیمی با رهبری سرکار خانم سلاجقه از دیگر برنامه ها بود وسپس از معلمین فعال و بازنشسته زحمت کش که عمری را در راه کمک به آموزش ناشنوایان گذرانده بودند تقدیر و تشکر گردید دراین قسمت از برنامه معلمین ضمن معرفی خود خاطراتی از زمان خدمتشان بازگو نمودند که با استقبال خوبی از سوی حاضرین روبرو شد که باعث خلق صحنه های زیبائی از رویا روئی معلمین و دانش آموزانشان خلق شد که باعث نمناک شدن چشم بسیاری از حاضرین در سالن گردید.

اجرای سرودی زیبا توسط گروه سرودآوای سکوت کانون ناشنوایان سیرجان با اجرای زنده هنرمند محبوب آقای عباس ایران نژاد زینت بخش ادامه برنامه بود . سپس نمایشگاه دستاوردهاوتوانمندی های ناشنوایان افتتاح گردید که در این نمایشگاه آقای آباده ای از پرسنل شرکت وتاک که سال ها عمرشان رادر جهت جمع آوری فسیل های دریائی بی نظیری از اطراف سیرجان را نموده بودند به نمایش گذاشتند و سپس آنها را جهت صرف امور خیریه به کانون ناشنوایان هدیه کردند لازم به ذکر است که این فسیل هاازارزش تاریخی وتحقیقاتی زیادی برخوردارند وقیمتی می باشند.

یکی دیگر از شرکت کنندگان در همایش سرکار خانم ایل پوربودند که ایشان نیز از خیرین و حامیان ناشنوایان می باشند و با اهداء یک باب منزل جهت “راه اندازی مرکز خانواده کودک کم شنوا و ناشنوا ” با نام فرزند مرحومشان “مانا” کمک قابل توجهی به کودکانی که بعد از انجام عمل کاشت حلزون نیاز به آموزش های تربیت شنیداری دارند را نموده اند که ایشان توسط مدیر عامل کانون ناشنوایان و رئیس اداره بهزیستی مورد تقدیر و تشکر ویژه قرار گرفتند سرکار خانم ایل پور با حضور در نمایشگاه و خرید از صنایع دستی تولید شده توسط ناشنوایان موجبات شادی و رضایت آنها را فراهم نمودندکه ان شاالله زمینه جبران زحمات ایشان فراهم گردد .

اجراء موسیقی زنده توسط هنرمند ارزنده کشوری جناب آقای عباس ایران نژاد و روشندل عزیز کرمانی جناب آقای چمک که قبول زحمت نموده بودند از دیگر برنامه ها بود. در پایان همایش از ناشنوایان و حامیان کانون با اهداء لوح تقدیر ، تشکر و قدردانی گردید

برخود واجب می دانم از موسسه معراج اندیشه و سردار ایران نژاد که در اجرا ی این همایش همچون گذشته حمایت نمودند و شرکت صنعتی و معدنی گل گهرکه حمایت های خود را دریغ ننمودند تقدیر و تشکرنمایم .

در پایان همایش حاضرین در سالن با صرف نهار که مهمان شرکت جهان فولاد بودند با شادی و لبی خندان و روزی بیاد ماندنی به سوی منازلشان رهسپار شدند .

لازم است از زحمات مجریان همایش که از مجریان و گزارش گران با سابقه و تلاشگر صدا و سیمای استان می باشند که فضای شادی را با هنرشان رقم زدتد تشکر و قدردانی ویژه گردد البته از سرکار خانم کورکی و پوررضاقلی که زحمت ترجمه مراسم را به زبان اشاره انجام دادند نیز تقدیر و قدردانی مینماییم .  

یادآور میشوم که گزارش برنامه فوق از صداوسیمای مرکز استان کرمان طی دو نوبت به سمع و نظر همشهریان و هم استانی های عزیز رسیده است .

 

 

 

      

CIMG0393CIMG0375CIMG0366CIMG0359CIMG0347CIMG0350CIMG0354DSC_0263 DSC_0264DSC_0261CIMG0343CIMG0342CIMG0324CIMG0330CIMG0337CIMG0292CIMG0305CIMG0271CIMG0279CIMG0281CIMG0309CIMG0285CIMG0279

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.