سالروز آزادسازی خرمشهر مبارک

سم الله الرحمن الرحیم.

الَّذِينَ أُخْرِجُوا مِن دِيَارِهِم بِغَيْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن يَقُولُوا رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُم بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَامِعُ وَبِيَعٌ وَصَلَوَاتٌ وَمَسَاجِدُ يُذْكَرُ فِيهَا اسْمُ اللَّهِ كَثِيرًا وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ
ﻫﻤﺎﻧﻬﺎ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻧﺎﺣﻖ ﺍﺯ ﺧﺎﻧﻪ ﻭ ﻟﺎﻧﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﺪﻭﻥ ﻫﻴﭻ ﺩﻟﻴﻠﻰ    ﺍﺧﺮﺍﺝ ﺷﺪﻧﺪ ﺟﺰ ﺍﻳﻨﻜﻪ ﻣﻰ ﮔﻔﺘﻨﺪ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭ ﻣﺎ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ، ﻭ  ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺑﻌﻀﻰ ﺍﺯ ﺁﻧﻬﺎ ﺭﺍ ﺑﻮﺳﻴﻠﻪ ﺑﻌﻀﻰ ﺩﻳﮕﺮ ﺩﻓﻊ ﻧﻜﻨﺪ    ﺩﻳﺮﻫﺎ ﻭ ﺻﻮﻣﻌﻪ ﻫﺎ ﻭ ﻣﻌﺎﺑﺪ ﻳﻬﻮﺩ ﻭ ﻧﺼﺎﺭﺍ ﻭ ﻣﺴﺎﺟﺪﻯ ﻛﻪ ﻧﺎم  ﺧﺪﺍ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺑﺴﻴﺎﺭ ﺑﺮﺩﻩ ﻣﻰ ﺷﻮﺩ ﻭﻳﺮﺍﻥ ﻣﻰ ﮔﺮﺩﺩ ﻭ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻛﺴﺎﻧﻰ ﺭﺍ ﻛﻪ ﺍﻭ ﺭﺍ ﻳﺎﺭﻯ ﻛﻨﻨﺪ (ﻭ ﺍﺯ ﺁﺋﻴﻨﺶ ﺩﻓﺎﻉ ﻧﻤﺎﻳﻨﺪ)    ﻳﺎﺭﻯ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ، ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﻗﻮﻯ ﻭ ﺷﻜﺴﺖ ﻧﺎﭘﺬﻳﺮ ﺍﺳﺖ.(حج 40)

سوم خرداد ماه یکی از در خشان ترین روزها در تاریخ هشت ساله دفاع مقدس فرزندان ایران اسلامی  است. ارزش و عظمت آزاد سازی و فتح خرمشهر آنگاه نمایان تر می شود که مظلومیت مدافعان شهر با دست خالی و شهادت نابت ترین و دوست داشتنی ترین قهرمانان آن روز مثل شهید جهان آرا در کنار آن دیده شده و برجسته شود.
این پیروزی و فتوحات دیگر در تمامی سرزمینهای اشغالی نظام مقدس جمهوری اسلامی وقتی شیرین تر می شود که بدانیم دلاورمردان سرافراز ما با کمترین امکانات و تسلیحات و بدون پشتیبانی حتی یک کشور و قدرت خارحی بر ارتشی پیروز شدند که به مدد دلارهای نفتی کشورهای حوزه خلیج فارس و پشتیبانی تسلیحاتی شرق و غرب هر روز بیشتر از دیروز در حال زاد و ولد و تقویت بود. ارتشی که با همه خسارتهای وارده و خیل عظیم اسراء ،  در پایان جنگ چند برابر آغاز آن ، تسلیحات و امکانات داشت. همه ما مرهون و مدیون خون شهیدانی هستیم که شجاعتی وصف ناپذیر جان ارزشمند خود را بر سر پیمان  با امام امت قدس سره نهادند و هنوز پیکر های مقدسشان پس از سالها غربت به آغوش وطن باز می گردد.

برخود واجب می دانم که در برابر این فتح الفتوح و فاتحین و شهدای آن وخانواده های معزز آنان سر تعظیم فرود آورم . صمیمانه به همه عزیزان خصوصا ملت قهرمان و استوار استان بوشهر بالاخص حوزه انتخابیه  دشتستان دلاور پرور تبریک عرض می نمایم و از خداوند بزرگ نابودی دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و توسعه و پیشرفت روز افزون و دستیابی به قله های اقتدار و سربلندی را خواستارم.

 

فتحعلی ستوده نیاکرانی

مدیرعامل کانون ناشنوایان سیرجان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.